Myślenicki Klub Fantastyki
Rok założenia 1993
MIKON 2007

MIKON 2007
OSTATNI ZAJAZD
27-29 LIPIEC

            Tym razem po raz ostatni mieli na polanie na Mikołaju spotkać się konwentowicze, a to z tej przyczyny, że organizatorzy zamknąć postanowili pięcioletni ciąg MIKONÓW. Tedy jako na pożegnalną imprezę przystało, program zacny i interesujący a i różnorodny i w konkursy obfitujący stworzono.
            Z prelekcji co ciekawszych wymienić można:
- Astrologia Prognostyczna - "Hassan"
- Nietypowe uzbrojenie - "Sony"
- MRE - czym to się je? - „Stary”,
- Tradycja Śląska a kuchnia - „Morphea”
- Cyjanek, arszenik, tojad i inne przyprawy - „Gerard Heime”
- Gotuj ze Stilem, czyli warsztaty knucia - "S.Tilgar", "Żółw"
- Fajka wodna - "Healer"
- Konwentowa wolna dyskusja ze Starym na tematy ogólno wojskowe i inne takie - „Stary”
            Do tego aż cztery konkursy:
"Konkurs zajazdowy" - konkurs weryfikujący znajomość fantastycznych barów, gospód, tawern i kantyn, a po trochę także wiedzę kulinarno-gastronomiczną uczestników - "Ania" , "MvB"
"Konkurs kalamburowy” – czyli zgadywanie tytułów gier, książek i filmów fantastycznych, pokazywanych na migi - "Szczur", „Gerard Heime”
"Konkurs cytatowy" – konkurs znajomości tych bardziej i mniej znanych filmowych cytatów, ale nie tylko - "Boroń”
"Konkurs żółwiowy” - wiedzowo- zadaniowo- aktorski konkurs, którego tematem przewodnim były oczywiście żółwie! "S.Tilgar", "Żółw"
            A jak by tego jeszcze komu byo mało, to "TaTaR" przeprowadził pokaz gry bitewnej "Horda", a głodnych nasycił kociołek konwentowy, w którym znaleźć można było zupę ziemniaczaną oraz bigos.
            Ponad 50 osób na konwencie się bawiło (w tym zaprzyjaźnieni Walijczycy), i ze smutkiem w niedziele polanę opuszczało, gdyż myśl o końcu MIKONÓW spokoju im nie dawała. Ale że konwentowicze pustki i bezczynności nie lubią, to wierzyć można na słowo że "...coś się wymyśli..."
Sponsorzy i partnerzy