Myślenicki Klub Fantastyki
Rok założenia 1993
Fantastyczne Ferie 2010

Fantastyczne Ferie 2010
21 - 23 luty

Po czterech latach przerwy, dzięki staraniom zarządu oraz członków klubu udało się wskrzesić projekt Fantastycznych Ferii. Dzięki wsparciu jakie udzielił nam UMiG w Myślenicach, Gimnazjum nr 1 w Myślenicach, Towarzystwo Gimnastyczne Sokół w Myślenicach, sklep www.Dragonus.pl oraz http://kuzniagier.pl udało się zorganizować trzydniową imprezę dla dzieci i młodzieży.
Na sali gimnastycznej został zorganizowany Games Room, z kilkoma stanowiskami do gier planszowych i karcianych (w tym specjalnie przygotowane stanowisko do Jungle Speed w wersji ekstremalnej) oraz mała czytelnia z kilkudziesięcioma pozycjami z gatunku SF, fantasy oraz z podręcznikami do różnych systemów. Dodatkowo zostało wydzielone miejsce na prowadzenie sesji oraz na przeprowadzenie konkursu filmowego.
Podczas trzech dni imprezy skorzystało z niej blisko 80 osób. Najwięcej zainteresowanych przypadło na sobotni wieczór turniejowy, w skład którego weszły m. in. turniej karcianej gry Magic the Gathring, oraz turnieje w takie gry jak Palce w pralce czy Jungle Speed.
Licząc na równie duże wsparcie w następnym roku Myślenicki Klub Fantastyki będzie chciał zorganizować kolejną imprezę pod znakiem Fantastycznych Ferii w 2011 roku.
Sponsorzy i partnerzy